Alkoholowe Andrzejki last minute – co wybrać i jak zaskoczyć gości?

Alkoholowe Andrzejki last minute – co wybrać i jak zaskoczyć gości?

Andrzejki niegdyś obchodzono nieco inaczej, niż obecnie. Dawniej miały one charakter wyłącznie matrymonialny i stanowiły okazję dla niezamężnych kobiet, by mogły poznać imię swojego przyszłego partnera. Wróżby traktowano bardzo poważnie, a związane z nimi rytuały przeprowadzano na osobności. Dziś Andrzejki stanowią przede wszystkim czas wypełniony dobrą zabawą, laniem wosku oraz oczywiście – alkoholem. Jeśli w tym roku przypadła Ci rola organizatora imprezy andrzejkowej, mamy kilka alkoholowych propozycji last-minute, które z pewnością zaskoczą Twoich gości.

Spis treści:

Jak zaskoczyć gości na andrzejkowej imprezie?

Bez czego nie może obyć się żadna andrzejkowa impreza? Oczywiście bez alkoholu. Zabawę dla dorosłych zawsze warto urozmaicić napojami procentowymi, by wprowadzić atmosferę pełną śmiechu i swobody. Co jednak sprawdzi się najlepiej? Wino? Piwo? A może whiskey? Chociaż gusta są różne, jeden trunek zdecydowanie wybija się ponad konkurencję – a jest nim wódka. Ta wysokiej jakości nie będzie potrzebować żadnych dodatków, by spełnić oczekiwania uczestników andrzejkowej zabawy. Jeśli jednak zależy nam na wywołaniu poruszenia wśród gości, warto urozmaicić menu o kilka ciekawych drinków na bazie wódki Stanislav. Które z nich przygotujemy w kilka chwil?

Transylvanian Martini – Przepis na drink

Słodkie i smaczne – takie jest Transylvanian Martini. Drink został skomponowany po raz pierwszy w 1994 roku i od tego momentu podbija serca kolejnych miłośników subtelnych trunków. Chociaż na myśl przywołuje wspomnienia ciepłego lata, świetnie sprawdzi się podczas andrzejkowej zabawy.

Składniki:

  • 20 ml wódki Stanislav
  • 30 ml likieru z marakui
  • 50 ml soku ananasowego

Przygotowanie:
Cały proces warto zacząć od schłodzenia naczynia, w którym zamierza się podać drinka. W tym celu na czas przygotowań należy wypełnić go lodem lub wstawić do zamrażarki. Następnie wszystkie składniki wlać do shakera z niewielką ilością pokruszonego lodu. Całość energicznymi ruchami wstrząsnąć, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Koktajl wystarczy przecedzić przy pomocy sitka barmańskiego do wybranego kieliszka. W roli dekoracji świetnie sprawdzi się cząstka ananasa.

Czary Mary – Przepis na drink

Andrzejki są idealnym momentem, by zaserwować swoim gościom odrobinę magii. Czary-Mary to efektowny koktajl, który z pewnością zachwyci wszystkich uczestników imprezy. Nieco egzotyczny smak drinka przywoła pozytywne wspomnienia i pozwoli w pełni zatracić się w dobrej zabawie.

Składniki:

  • 50 ml wódki Stanislav
  • 50 ml syropu kokosowego
  • 25 ml likieru Blue Curacao
  • 25 ml likieru melonowego
  • sok pomarańczowy (do dopełnienia)

Przygotowanie:
Wódkę Stanislav, syrop kokosowy oraz likiery należy wlać do shakera i wstrząsać do momentu połączenia. Wysoką szklankę napełnić lodem, a następnie przelać przyrządzony koktajl. Całość wystarczy dopełnić sokiem pomarańczowym, który wlewany delikatnie po ściance naczynia, pozwoli nam na uzyskanie efektownego gradientu. Czary-Mary należy podawać gościom od razu po przygotowaniu.

Playful Princess – Przepis na drink

Wódka Stanislav ma też wersje smakowe, które nadadzą się do robienia drinków. Świetnie sprawdzają się do przygotowywania koktajli last-minute, takich jak Playful Princess. To połączenie waniliowej wódki smakowej z pomarańczowym likierem Triple Sec z pewnością powali Twoich gości na kolana – być może i w sensie dosłownym, ponieważ Playful Princess należy do mocnych trunków.

Składniki:

  • 120 ml wódki Stanislav Vanilla Bean
  • 60 ml likieru Triple Sec

Przygotowanie:
Odmierzone składniki wystarczy dodać do shakera z kilkoma kostkami lodu. Po wstrząśnięciu gotowy drink należy przelać do kieliszka koktajlowego. Całość można przyozdobić plasterkiem pomarańczy.

Producent wódki weselnej premium - wódka Stanislav

Chcesz kupić wódkę z hurtowni?

Serwujesz drinki w swoim barze? Postaw na wódkę najwyższej jakości!

Andrzejkowe wróżby alkoholowe z wódką premium

Wróżby są nieodłączną częścią Andrzejek – nie może ich zabraknąć podczas imprezy. Nie oznacza to jednak, że muszą one przybierać tradycyjną formę. Wręcz przeciwnie, warto odejść nieco od utartych schematów i pokusić się o coś, co z pewnością przypadnie do gustu wszystkim dorosłym uczestnikom zabawy. Andrzejkowe wróżby mogą zyskać na atrakcyjności w oczach gości, jeśli tylko dodamy do nich pewien element – alkohol. Dzięki niemu nawet najbardziej sceptycznie nastawione osoby pokuszą się na szybki wgląd w swoją przyszłość. 

Jakie są zabawy andrzejkowe dla dorosłych?

Do przygotowania andrzejkowych wróżb alkoholowych potrzebujesz jedynie kartki papieru, długopisu, nożyczek, kieliszków oraz wódki Stanislav – świetnie tutaj sprawdzi się zarówno czysta wódka Stanislav, jak i w wersji smakowej (Vanilla Bean, Wild Cherry, Delicate Citron, Espresso, Ruby Raspberry lub Cotton Candy). Kartkę papieru potnij na cienkie paski. Na każdym z nich zapisz pozytywną przepowiednię, na przykład „czeka Cię podwyżka” lub „niedługo spotka Cię coś miłego”. Wróżby złóż kilkukrotnie, a następnie losowo umieść pod naczyniami wypełnionymi alkoholem. By proroctwo się spełniło, trzeba opróżnić wybrany kieliszek.

Zaproś Stanislava na Andrzejki | Wódka premium

Andrzejki są doskonałą okazją do zabawy w gronie rodziny i przyjaciół. Nie może wśród nich zabraknąć wyjątkowego gościa – wódki Stanislav. Stanislav wódka premium to nieodłączny towarzysz każdej udanej imprezy. Może posłużyć jako baza do przygotowania pysznych drinków, a także za element wróżb andrzejkowych. Ze względu na bogaty wybór w kwestii smaków, możliwości jej wykorzystania są nieograniczone. Zaproś Stanislava na Andrzejki i poznaj smak dobrej zabawy!

Sprawdź pozostałe artykuły!