Alkoholowy poradnik weselny – kiedy zaopatrzyć się w wódkę i inne alkohole?

Alkoholowy poradnik weselny – kiedy zaopatrzyć się w wódkę i inne alkohole?

Wesele bez dobrej wódki? Ponoć można, ale goście z reguły nie wyobrażają sobie bez niej zabawy. To tradycja, która mocno zakorzeniła się w polskiej kulturze. Poznajcie najważniejsze zasady, którymi warto się kierować planując wesele. Zadbajcie o alkoholową etykietę, by Wasi goście czuli się zaopiekowani.

Ślub oraz towarzyszące mu wesele to jeden z najpiękniejszych dni w życiu młodej pary. Choć kosztuje wiele pieniędzy, stresu i czasu poświęconego organizacji, zdecydowanie jest wart zachodu. Pozwala z pompą rozpocząć nowy etap i cieszyć się tym w gronie rodziny i bliskich znajomych. Pozostawia też piękne wspomnienia, do których można regularnie powracać. Wśród istotnych tematów, które musicie rozważyć jako organizatorzy zabawy, jest alkohol. Trunki sprzyjają dobrym humorom oraz luźnej radosnej atmosferze. Kiedy jednak i jakie jest najlepiej zamówić oraz jak podawać?

Kiedy zamówić wódkę weselną?

Wódkę na wesele przeważnie należy przywieźć na salę dzień przed przyjęciem. Wcześniej musicie zdążyć spersonalizować wszystkie butelki, dodać własne zawieszki. Weselne alkohole kupuje się jednak w większej ilości, dlatego dobrze jest zadbać o nie już wcześniej, by nie okazało się, że na ostatnią chwilę czegoś zabraknie i będziecie musieli dokupić w cenie detalicznej, a zatem znacznie drożej. Największe zapotrzebowanie na alkohol obserwujemy w grudniu oraz w sezonie weselnym, czyli od kwietnia do września. Wtedy może być nieco trudniej z dostępnością.

Zamówienie na wódkę premium złóżcie zatem około 6 miesięcy przed weselem. Niektóre pary robią to nawet wcześniej, jeśli trafi się akurat jakaś promocja i mają gdzie przechowywać skrzynki. Warto pamiętać, że cena wódki zmienia się i to zazwyczaj w górę, dlatego należy brać pod uwagę prognozy, które w wielu przypadkach można przewidzieć. Na wzrost cen wódki mają wpływ m.in. zmieniające się przepisy, stawki akcyzowe. Dobrze jest złożyć zamówienie przed końcem roku, bo na początku kolejnego może się okazać, że zapłacicie już więcej.

wódka hurtowo śląsk

Organizujesz wesele?

Organizacja wesela wielu osobom spędza sen z powiek. Jeśli chcesz mieć jeden problem z głowy – zdecyduj się na wódkę weselną od producenta.

Kto powinien kupić alkohol na wesele?

Dziś w większości przypadków pary samodzielnie dbają o organizację swojego przyjęcia weselnego. Nawet jeśli rodzice służą wsparciem finansowym, robią to, dorzucając młodym sumę, którą Ci dysponują według uznania. Kiedyś zgodnie z tradycją, za zakup wódki odpowiedzialni byli rodzice pana młodego.

Czym się kierować przy wyborze wódki weselnej?

Choć warto polować na promocje, jakość wódki ma priorytetowe znaczenie. Jako gospodarze z pewnością chcecie jak najlepiej ugościć swoich bliskich, zaserwować im wyłącznie pyszne jedzenie i znakomite trunki. Stanislav wódka to propozycja, która zawsze doskonale się sprawdza. Najlepsza wódka na wesele to wyraz troski o gości oraz dowód wdzięczności za to, że mogą z Wami świętować ten wielki dzień. Pokażcie, że zależy Wam na tym, by organizmy dobrze przyjęły alkohol, a syndrom dnia następnego pozwolił jeszcze dotrzeć na poprawiny. Postawcie na sprawdzoną wódkę, która pojawia się na tego typu imprezach i cieszy pochlebnymi opiniami. Ważną kwestią podczas zamawiania trunków jest ustalenie, gdzie kupić wódkę na wesele. Zdecydowanie tylko w godnych zaufania miejscach. Wódka na wesele – hurtownia, producent! Możecie mieć wówczas pewność, że alkohol jest oryginalny, wysokiej jakości, a przy tym macie szansę na uzyskanie atrakcyjnej ceny.

Czysta czy smakowa wódka na wesele?

Czysta wódka premium to klasyk i ona zawsze wiedzie prym. Na Waszym weselu z dużym prawdopodobieństwem znajdą się jednak goście, którzy lepiej tolerują wódkę smakową. Warto rozważyć zakup Stanislaw wódki Delicate Citron, Wild Cherry, Vanilla Bean, Ruby Rasberry, Espresso czy Cotton Candy. Najczęściej jednak tego rodzaju smakowe alkohole lądują na osobnym stole, przy którym goście mogą sobie komponować drinki lub w drink barze. Ten ostatni pojawia się na weselach, na których państwo młodzi decydują się podawać mocno zróżnicowany alkohol. Barman obsługujący taki drink bar może serwować słodkie drinki, a nawet zaprezentować pokaz barmański, jako jedną z atrakcji wieczoru.

Jak serwować wódkę na weselu?

Wódka weselna podawana jest w kieliszkach o pojemności 25 ml. Nie poleca się większych, ponieważ przed gośćmi wiele toastów. Wódka powinna zostać podana na stoły już w obecności gości, by była dobrze schłodzona, a kelnerzy muszą zadbać o to, by regularnie wymieniać opróżnione butelki na pełne. Najlepiej sprawdzają się butelki o pojemności 0,5 litra. Wygodniej się z nich korzysta, a zawartość nie zdąży się zbyt mocno nagrzać, zanim zostanie spożyta. Jeśli wesele odbywa się w czasie upałów, możecie rozważyć wstawienie wódki do coolerów, lecz zwykle wystarcza wcześniejsze schłodzenie jej w lodówce. Nadzór nad wódką i pobieraniem jej z magazynu najczęściej sprawuje świadek pana młodego.

Polewanie wódki premium to w pierwszej kolejności obowiązek drużby, a także ojców pary młodej. W trakcie każdego przyjęcia jednak bardzo szybko znajdują się wśród gości osoby, które mocno troszczą się o pełne kieliszki i wysuwają pomysły na kolejne toasty. Wódkę na polskim weselu wypada pić zawsze w towarzystwie.

Co zrobić z wódką, która zostanie po weselu?          

Co zrobić z wódką, która zostanie po weselu?

Stanislav wódka zwykle schodzi ze stołów bardzo dobrze, jednak jeśli zamówiliście z górką i zostało Wam sporo butelek, macie kilka możliwości. Możecie je zostawić na kolejne imprezy np. chrzciny za jakiś czas, odsprzedać znajomym, którzy też planują w niedługim czasie się pobrać, albo rozdać. Ten ostatni zwyczaj jest bardzo popularny w niektórych regionach Polski. Wódką obdarowywana jest orkiestra, obsługa kuchni i sali, świadkowie, a także goście, którzy wychodzą już nad ranem.