Drinki z wódką smakową serwowane w lokalach — co króluje w karnawale 2022?

Drinki z wódką smakową serwowane w lokalach — co króluje w karnawale 2022?

Dla wielu osób rok 2021 nie należał do najłatwiejszych, dlatego czas karnawału to najlepszy moment na zabawę. Na co możecie się zdecydować? Pierwsza opcja to spokojny wieczór w gronie najbliższych w dobrej restauracji. Zyskujesz gwarancję świetnie spędzonego czasu, ale też spożywania idealnie skomponowanego posiłku z dobrze dobranymi trunkami. Kolejna możliwość – trip po barach z przyjaciółmi. To rozwiązanie dla osób, które zamiast tylko się bawić, chcą odkrywać nowe połączenia smakowe. W tym artykule postaramy się wyjaśnić, jak odróżnić wódki premium od zwykłych wódek, odpowiedzieć na pytanie dlaczego wódki premium są najlepszą bazą do drinków oraz odkryć tajemnice koszerności.

Kolorowy drink na bazie wódki smakowej Stanislav.


Wódka smakowa, idealna baza do drinków

W ostatnich latach po wódki smakowe sięga coraz większa liczba Polaków. Co jest w nich urzekającego? Jak sama nazwa wskazuje – smak. Niektórzy niechętnie sięgają po czystą wódkę, ponieważ jest dla nich za ostra, wówczas decydują się na jej smakową odmianę.

Zwróćmy również uwagę na to, że wódka z dodatkiem smakowym jest rewelacyjną bazą do drinków. Najczęściej jej możliwości wykorzystywane są przez miksologów (tak dobrze czytasz!). Miksolog, to specjalista zajmujący się przygotowaniem drinków. W miksologii konieczna jest znajomość podstaw pairingu oraz wiedza o charakterystyce poszczególnych alkoholi, ziół, czy przypraw. 

Co króluje w tym roku w karnawałowym szaleństwie? I jaką rolę grają wódki Stanislav? Sprawdźmy!


TOP 10 drinków na karnawał 2022


Wódka Stanislav w smakowych odmianach


Karnawał 2022 należy niewątpliwie do drinków na bazie wódek smakowych oraz dodatków z czerwonych owoców. Wielu gości zapyta o: Ruby Raspberry, czy o Wild Cherry. Odejściem od rutyny będzie z pewnością Genuine Caramel – na bazie karmelu.

Goście, szukający delikatniejszych propozycji, mogą pytać o drinki z wódką Delicate Citrion lub bardzo oryginalną Cotton Candy, w której można wyczuć nutę nieprzeciętnego kordiału różanego.

Dla osób, które wolą wyraziste smaki, najlepszym wyborem będzie alkohol o kawowym aromacie. Dobrze zatem zadbać o drinki na bazie lekkiej wódki Caffe Mocha lub mocnego Espresso.

Wszystkie wymienione drinki znajdziemy w klubowym menu oraz z łatwością przygotujemy sami na karnawałową domówkę. Wymagają użycia odpowiedniego rodzaju wódki smakowej oraz 2 lub 3 dodatkowych składników nadających osobliwego aromatu.

Chcielibyście zaskoczyć swoich znajomych i zaserwować nietypowe drinki na bazie wódki? Wybierzcie najlepszą opcję – koszerną wódkę Stanislav.

Przygotowanie drinków z wódką Stanislav w jej smakowej odsłonie.


Wódka premium i wódka koszerna – co to oznacza?

Nie od dziś wiadomo, że dobre drinki powstają tylko na bazie wódek najlepszych gatunkowo, dlatego warto zwrócić uwagę na to, jaka wódka zostanie wykorzystana do naszego drinka. Barmani często wykorzystują dwa rodzaje wódek: wódkę premium i wódkę koszerną. Czym się one jednak różnią?

Wódka premium to oznaczenie alkoholu najwyższej jakości. Wskazuje to, iż wódka została przygotowana z najczystszych rodzajów spirytusów luksusowych, połączonych z demineralizowaną wodą, pochodzącą z naturalnego, sprawdzonego źródła. Przygotowując drinki najlepiej sięgać tylko i wyłącznie po wódki oznaczone jako premium.

Wódka koszerna to najwyższy stopień wtajemniczenia w produkcji nie tylko wódek ale i rodzajów produktów dozwolonych do spożywania. W przypadku wódek, oznacza zachowanie najwyższych restrykcji w zakresie receptury oraz procesu produkcji, w których zabronione jest wykorzystanie enzymów, barwników lub aromatów pochodzenia zwierzęcego. Zamawiając więc w swoim ulubionym klubie lub barze drinki na bazie wódki czystej, warto sprawdzić, czy barman używa alkoholu oznaczonego jako koszerny.