Kiedy i od czego zacząć planowanie wesela?

Kiedy i od czego zacząć planowanie wesela?

Wesele i ślub to jedno z tych wydarzeń w życiu, które będzie wspominane nie jeden raz. Oczekiwanie na ten wymarzony dzień poprzedza jednak cały proces żmudnych przygotowań, które nie zawsze same w sobie są przyjemne i łatwe do załatwienia. Przygotowanie wesela jest mocno rozciągnięte w czasie, zważywszy na niesamowicie długie terminy oczekiwania w niektórych lokalach weselnych, a na te najlepsze trzeba niejednokrotnie czekać po kilka lat. Zatem plan weselny jest planem długim, ale jednak bardzo konkretnym, chodzi przecież o to, by wszystko zaplanować i doprowadzić do szczęśliwego finału.

Podobnie jest z zespołami weselnymi czy DJ’ejem, terminy niektórych wykraczają już na kilka lat do przodu. Jeżeli planujemy fotografowanie i nagrywanie ślubu i wesela także odpowiednio wcześniej musimy się zająć poszukiwaniem odpowiedniej do tego celu firmy. Jeśli trudno nam ogarnąć wszelkie przygotowania w czasie możemy korzystać z wedding plannera, dzięki temu nic nam nie umknie i wszystko załatwimy w odpowiednim czasie.

Suknia ślubna – kupić czy szyć?

Dla przyszłej panny młodej suknia ślubna jest najważniejszym elementem. Mimo że będzie założona tylko raz, absolutnie nie może być zakupem przypadkowym. Jej dobór, odpowiedni krój, fason i kolor to najważniejsze elementy, na które zwraca uwagę przyszła panna młoda, nie szczędząc na to sił, czasu i pieniędzy. Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na zakup sukni gotowej, która zwykle po drobnych przeróbkach spełnia wszystkie wymagania. Jednak zdarzają się i takie przypadki, że suknia ślubna jest szyta od podstaw na miarę. Trudno ocenić, które rozwiązanie jest lepsze, każde ma swoich zwolenników, chodzi o to, aby efekt ostateczny był zadowalający. Łatwiejszym wydaje się poszukiwanie garnitury ślubnego dla pana młodego. Warto jednak, aby kreacje przyszłych małżonków były ze sobą spójne i zawierały elementy, które korespondują ze sobą stylistycznie.

Planowanie wesela - gdzie kupić najlepszą wódkę weselną?

Potem zostaje już tylko…. organizacja całej reszty!

Tworzenie planu weselnych przygotowań to ważne zadanie, które pozwala na solidne i konkretne podejście do tematu, ale także zapobiega zapominaniu o wielu szczegółach w gorączce weselnych przygotowań. Organizacja całej reszty to przygotowanie Kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego, dobór odpowiednich kwiatów, strojenie sali bankietowej, czy też zadbanie o drobne powitalne prezenciki dla gości. Dekorowanie stołów i sal bankietowych zwykle odbywa się przez profesjonalistów, o których także trzeba zadbać odpowiednio wcześniej. Organizacja tak zwanej całej reszty to zadanie długie, żmudne i niezwykle praco- i czasochłonne.

Kwiaty, zaproszenia i co jeszcze?

Z osobą odpowiedzialną za wystrój wnętrz i dekoracje stołów koniecznie trzeba ustalić wybór odpowiednich kwiatów. Osobiste preferencje powinny tu mieć pierwszorzędne znaczenie. Podążanie za modą niekoniecznie musi być w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. Chodzi o to, aby wybrać kwiaty, które faktycznie się nam podobają i które rzeczywiście lubimy. Będą stanowić doskonałą dekorację całej uroczystości.

Podobnie jest z zaproszeniami, które musimy wybrać na długo przed planowaną datą ślubu. Ilość wzorów zaproszeń dostępnych na rynku jest ogromna, a to oznacza, że wybór wcale nie musi być prosty i oczywisty. Czasem im bardziej nowatorskie zaproszenie, tym lepiej.

Zdecydowana większość narzeczonych planujących ślub wybiera zaproszenia ręcznie robione, często nawiązujące do osobistych wydarzeń z życia, a więc mocno personalizowane. Wydaje się, że jeśli chodzi o zaproszenia czy kwiaty, to wybór jest naprawdę uzależniony od osobistych preferencji i gustów.

Dobra wódka weselna to podstawa

Alkohol jest dla wielu koniecznym dodatkiem do wesela. Rzadko zdarzają się wesela bezalkoholowe. Dzięki niemu zabawa na weselu jest bardziej swobodna, a goście są względem siebie bardziej otwarci. Wybór odpowiedniego alkoholu powinien być uzależniony od preferencji naszych gości. Wódka weselna, wino, piwo, kolorowe nalewki, whisky to oczywisty wybór w przypadku o dużym przekroju wiekowym, ale także różnych upodobaniach. Alkohol także trzeba kupić odpowiednio wcześniej. Najlepiej znaleźć jednego dostawce. Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę hasło wódka weselna hurtownia, otworzy się mnóstwo propozycji, spośród których możemy wybrać tę najlepszą dla nas. Bazę alkoholu weselnego zwykle stanowi wódka czysta. Ważne, aby podawana była odpowiednio schłodzona, w fajnie przygotowanych butelkach, z odpowiednimi naklejkami, etykietami. Można też zadbać o zawieszki na wódkę weselną, które dodadzą dodatkowego uroku. Wódka weselna musi być zakupem mocno przemyślanym. Przy tej okazji warto wybrać także odpowiedni kosz na wódkę weselną, który dopełni całości właściwego wizerunku. Niemal każdy producent wódki oferuje także w swoim asortymencie odpowiednie dodatki i detale upiększające uroczystość.

Nie można zapominać o detalach!

Przygotowanie kluczowych rzeczy, jeśli chodzi o ślub i wesele jest oczywiście najistotniejsze. Jednak nie wolno zapominać o detalach, drobnych dodatkach, dekoracjach, które podnoszą jakość całej uroczystości. Odpowiednia ścianka do zdjęć, kosze na weselną wódkę, paczki z drobnymi upominkami dla gości, a może księga gości to te dodatkowe detale, które mogą spowodować, że uroczystość weselna będzie jeszcze bardziej udana. Jednak i o te detale trzeba zadbać odpowiednio wcześniej.

Czy wódka koszerna sprawdzi się jako wódka weselna?

Wódka koszerna na wesele


Oczywiście taka wódka sprawdzi się jak najbardziej. Wódka czysta, bez dodatków barwników i jakichkolwiek substancji zbędnych zapewnia wysoką jakość, a także doskonały smak. Wódka koszerna ma swoje niezbywalne plusy, przede wszystkim jest wódką ekskluzywną, alkoholem z wyższej półki, co już pozytywnie świadczy o całym weselnym przyjęciu.

Alkohol jako jedna z ważniejszych i droższych rzeczy na weselu musi być wybrana z odpowiednim wyprzedzeniem i po odpowiednim przemyśleniu. Wybór wódki koszernej jest dobrym wyborem, jednak warto znaleźć sprawdzoną hurtownię. Wódka koszerna na pewno nie jest wyborem oczywistym dla każdego, ale jeśli się zdecydujemy na taki krok, to goście weselni będą na pewno bardzo mile zaskoczeni.