Przygotowania do ślubu 2023 i 2024 – budżet, alkohol i goście

Przygotowania do ślubu 2023 i 2024 – budżet, alkohol i goście

Połączenie dwójki osób węzłem małżeńskim jest wielkim wydarzeniem. Kochające się osoby chcą nie tylko zawrzeć związek małżeński, ale także pragną celebrować ten czas ze swoimi najbliższymi. W Polsce organizowane są od lat huczne przyjęcia weselne, na których wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Jak obecnie wygląda ten rynek? Ile kosztuje zorganizowanie przyjęcia weselnego? O czym nie wolno zapomnieć podczas przygotowań?

Trendy weselne 2023/2024

Ostatnie dwa lata przyniosły bardzo duże zmiany, jeśli chodzi o organizację przyjęć weselnych. Spowodowane jest to między innymi wyższymi cenami, co powoduje, że pary młode znacznie chętniej decydują się na mniejszą uroczystość, niż to miało miejsce jeszcze cztery lata temu. Nie oznacza to wcale, że pary młode oszczędzają na jakości. Wręcz przeciwnie. W tej kwestii stawia się na wysoką klasę. Oszczędności dotyczą ilości zaproszonych gości, ale jeśli chodzi o wybór sali weselnej, dekoracji czy alkoholu, to liczy się jakość. Skoro już został wspomniany alkohol, bez którego ciężko jest sobie wyobrazić prawdziwe polskie wesele, to popularna jest nie tylko wódka premium, ale też wódka smakowa. W przypadku dekoracji kwiatowych dominują białe róże i kwiaty łąkowe w zależności od tematu przewodniego wesela. Temat przewodni to trend na rok 2023 i 2024 – można zorganizować przyjęcie w stylu boho lub w stylu pałacowym. Pary młode decydują się też na tematy filmowe, a nawet bajkowe. 

Jak duże wesela są organizowane?

Ilość zaproszonych gości zależy przede wszystkim od budżetu pary młodej. Im więcej, tym trzeba wydać więcej pieniędzy na jedzenie, alkohol czy salę, która musi być większa. Ile wódki na wesele policzyć, zależy od zaproszonych gości. Para młoda zna swoich znajomych i rodzinę i wie mniej więcej, kto, jakie ma możliwości. Również ilość posiłków powinna być dostosowana do potrzeb obecnych na przyjęciu gości i godzin, w jakich uroczystość będzie się odbywać. Z racji rosnących kosztów, coraz więcej par decyduje się na zorganizowanie mniejszego wesela, a liczba gości waha się w granicach od 50 do 100 osób. Jeśli chodzi o poprawiny, to te organizowane są przeważnie przez około 70% par młodych. Najczęściej poprawiny są konieczne, gdy goście przyjeżdżają z bardziej oddalonych miejsc i nocują w hotelu.

wódka hurtowo śląsk

Organizujesz wesele?

Organizacja wesela wielu osobom spędza sen z powiek. Jeśli chcesz mieć jeden problem z głowy – zdecyduj się na wódkę weselną od producenta.

Muzyka na żywo czy DJ na wesele?

Kolejną bardzo ważną kwestią jest decyzja, czy na przyjęciu ma zagrać zespół na żywo, a może DJ, który będzie puszczać oryginalną muzykę. W tej kwestii także pary młode zwracają uwagę na koszty. Zespół weselny jest droższy, a więc pojawia się na przyjęciach najczęściej organizowanych na ponad 100 osób. DJ jest idealnym rozwiązaniem na mniejsze przyjęcie, choć nie jest to reguła. Ślub 2023 i 2024 jest też okazją do zatrudnienia skrzypaczki lub trio, które zagra podczas uroczystości w kościele lub w USC. Dzięki takiej oprawie muzycznej ceremonia zaślubin będzie jeszcze bardziej uroczysta. 

Jaka wódka na wesele 2023 i 2024 i w jakiej ilości?

Każdy z zaproszonych gości przychodzi na przyjęcie, aby się pobawić, najeść, ale i napić. Wódka premium jest najlepszym wyborem, ponieważ nie tylko dobrze świadczy o gospodarzach, ale też smakuje wybornie. Alkohol na ślub nie może jednak skończyć się jedynie na wódce. Stanislav wódka to marka, która oferuje też wódkę smakową, która powinna również znaleźć się na weselu – można z niej przygotować pyszne drinki! Dodatkowo nie wolno zapomnieć o winie czy piwie, po które najczęściej sięga się na poprawinach. Jak liczyć wódkę na wesele? Jak już wcześniej zostało wspomniane, wszystko zależy od gości. Jednak przyjmuje się, że powinno się liczyć 0,5 l na osobę dorosłą. A ile wódki na wesele z poprawinami będzie potrzebne? Drugi dzień najczęściej jest już spokojniejszy, a więc dodatkowe 0,25 l na dorosłą osobę będzie odpowiednią ilością. Gdzie kupić alkohol na wesele? Najlepiej zdecydować się na zakup w hurtowni lub bezpośrednio od producenta, który oferuje często zniżki. 

Budżet na wesele – ile trzeba wydać?

Budżet w dużej mierze zależy od standardu przyjęcia weselnego. Jeśli chodzi o wesele organizowane na 50 osób, to koszt przyjęcia na podstawowym poziomie wyniesie mniej więcej 30 000 złotych. Para młoda chcąca zorganizować bardziej wytworną uroczystość, musi liczyć się z kosztami na poziomie 45 000 złotych. Na pewno nie warto oszczędzać na jedzeniu czy alkoholu. Są to dwa aspekty, które wpłyną na jakość i przebieg przyjęcia. Na stole powinny być cały czas przekąski, nie może zabraknąć kilku ciepłych dań i obowiązkowo Stanislav wódka czysta i smakowe wersje. Oszczędzić można na muzyce, a więc, zamiast zespołu lepiej wybrać DJ-a.