Szukasz prezentu z klasą? Wybierz wódkę Pravda

Szukasz prezentu z klasą? Wybierz wódkę Pravda

Choć pierwsze ślady destylacji alkoholu pochodzą z Mezopotamii, to właśnie polska wódka zyskała międzynarodowe uznanie. Wódka Pravda wytwarzana jest od ponad 200 lat i zdobywa laury na całym świecie. Jeśli szukasz najlepszej jakości alkoholu na prezent, to wódka premium – ręcznie pakowana i tworzona z pieczołowitością, na podstawie wytycznych mistrza gorzelnictwa szóstego pokolenia – będzie świetnym wyborem. Dowiedz się więcej na temat tego wyjątkowego trunku.

Spis treści:

Poznaj historię wódki Pravda, czyli jak to się zaczęło

W Polsce smak wódki doceniano już w Średniowieczu, ale największą popularność zaczęła zyskiwać w XV wieku, kiedy to stała się nieodłącznym elementem wszystkich ważnych spotkań. Receptura luksusowej wódki Pravda sięga 1743 roku i związana jest z postacią Franciszka Penza – polskiego potomka rodziny gorzelników z Horodenki. Wódki Pravda była wytwarzana najpierw w książęcej gorzelni rodu Potockich, a potem Czartoryskich. Choć w gorzelni wytwarzano spirytus i inne wódki, najwięcej uwagi poświęcano właśnie temu trunkowi, który był  przeznaczony dla właściciela majątku i jego gości. Warto wiedzieć, że receptura tej wódki jest pilnie strzeżonym sekretem rodu. Nie jest to wódka produkowana na masową skalę, co tylko podkreśla jej luksusowy charakter.    

Dlaczego wódka Pravda to najlepsza polska wódka na prezent?    

Czy wódka na prezent to dobry pomysł?

Szukając wódki na prezent, warto zdecydować się na wódkę Pravda, ze względu na jej szlacheckie pochodzenie, a także wyjątkowy smak. Sekretem są zarówno najlepszej jakości składniki, jak i stała kontrola jakości każdej partii wódki, która produkowana jest w niewielkich ilościach. Kiperzy dbają o najwyższy standard tego alkoholu i jeśli smak ich nie spełnia, dana partia nie trafia do rozlewni. Gorzelnicy pieczołowicie dobierają zboże służące do produkcji. Specjalna metoda filtracji, a także użycie krystalicznie czystej wody górskiej pochodzącej ze źródeł w Karpatach dowożonej cysternami z ujęcia w chronionej strefie tylko podkreśla jej wyjątkowość. To nie tylko dobra wódka na prezent, bo to najlepsza wódka o najpiękniejszym opakowaniu i nie ma w tym grama przesady. Zostało to potwierdzone w miesięczniku „Drinks International”, gdzie butelka wódki Pravda została uznana za najwytworniejsze z opakowań na rynku wódek. Należy podkreślić, że każda butelka jest ręcznie zdobiona i pakowana.  

Co warto wiedzieć na temat procesu technologicznego i destylacji wódki Pravda?

W procesie produkcji wódki Pravda używane są ciągi technologiczne, które wytwarzane są ze stali kwasoodpornej, a proces wytwarzania wódki w obiegu zamkniętym zapewnia eliminowanie wpływu otoczenia na jakość wytwarzanego alkoholu. Warto wiedzieć jak przebiega proces filtracji tej luksusowej wódki. Otóż do tego celu wykorzystuje się najwyższej jakości węgiel drzewny z polskiej brzozy, który używany jest w laboratoriach farmaceutycznych. Dzięki nowoczesnych filtrach klarujących, ale i ponad 200-letniej recepturze ta wódka premium zyskuje krystaliczny błysk. Warto wiedzieć, że każda partia wódki poddawana jest dokładnej ocenie laboratoryjnej, ale to kubki smakowe najlepszych kiperów są decydujące. Warto wiedzieć, że każda butelka jest płukana wodą zdemineralizowaną z linii rozlewniczej, zanim trafi do niej trunek.

Najlepsza polska wódka na prezent urodzinowy – wybór dla najbardziej wymagających koneserów

Wódka Pravda będzie doskonałym prezentem dla szefa z okazji urodzin, kolegi z okazji awansu, czy prezentem urodzinowym na okrągły jubileusz. To bez wątpienia alkohol dla największych koneserów wódki. W końcu konsumenci w Stanach Zjednoczonych, RPA, Kanadzie, Australii czy Izraelu, a także rzecz jasna w Polsce nie mogą się mylić. Warto wiedzieć, że w USA wódka Pravda zyskała ogromną popularność jako alkohol wypijany z kieliszków do martini bez dodatku innych składników, przeszlifowany kilkoma szybkimi ruchami w shakerze z kostkami lodu. Twórcy wódki Pravda mogą pochwalić się także złotym medalem Międzynarodowego Konkursu Wyrobów Alkoholowych (SFWSC) w San Francisco. Wśród licznych nagród wódka Pravda otrzymała również tytuł „Wschodzącej Gwiazdy” ze względu na rekordowy wzrost sprzedaży. Wybierając tę wódkę premium na prezent, macie pewność, że zostanie on doceniony. Butelka jest tak piękna, że na pewno może być największą ozdobą barku czy witryny miłośnika mocnego, czystego alkoholu.                

Wódka klasyczna, ale i w innych smakach

Warto podkreślić, że wódka Pravda jest doskonałym wyborem dla miłośników czystego, szlachetnego smaku wódki. Można jednak wybrać również jej wersje smakowe dla koneserów wódki smakowej. Należy podkreślić, że w tych wersjach także zachowuje najwyższą jakość. Można zdecydować się na wódkę Pravda z nutą ananasową, wiśniową, pomarańczową, cytrynową, brzoskwiniową czy malinową dla zwolenników owocowego akcentu. Dla koneserów wódki z nutą słodkości odpowiednia będzie wódka Pravda kokosowa czy też karmelowa. Wśród ciekawych nut smakowych jest także wódka Pravda espresso. Wybór należy do Ciebie – klasyka albo krystaliczny, szlachetny smak z odrobiną świeżości i owocu bądź słodyczy. Obdarowana osoba na pewno będzie rozkoszować się smakiem, degustując tę luksusową wódkę, a także zachwyci się jej wyjątkową butelką, na której widoczny jest wzór przypominający spękany lód, idealnie nawiązujący do krystalicznych górskich źródeł.