Wesele zimą – kiedy najlepiej kupować wódkę weselną?

Wesele zimą – kiedy najlepiej kupować wódkę weselną?

Wesele to jedna z najważniejszych imprez okolicznościowych. To nie tylko moment przysięgi młodych, ale również doskonała okazja spotkania w gronie rodziny i przyjaciół. Nieodłącznym elementem goszczącym na polskich stołach weselnych jest wódka weselna. O tym, co sprawia, że właśnie ten trunek wybieramy najczęściej na weselne stoły oraz kiedy warto pomyśleć o jego zakupie, dowiesz się z poniższego materiału.


Wódka – tradycja weselnego stołu

Wódka – jak mówi tradycja – jest symbolem radości i dobrej zabawy. To właśnie dlatego nowożeńcy najczęściej stawiają ją na stole podczas najważniejszej imprezy w ich życiu. Chcą by ich rodzina i przyjaciele w doskonałej atmosferze celebrowali z nimi ten ważny moment.

Poza świetną zabawą wódka jest również najpopularniejszym drobnym upominkiem od Pary Młodej dla wszystkich gości.

To właśnie z wódką weselną wiążą się też różnego rodzaju zwyczaje i zabawy takie jak wykupiny, stawianie bramek i szlabanów czy targowanie się o rękę Panny Młodej.

Wybór wódki weselnej nie jest taki prosty. Po pierwsze i najważniejsze – powinna być smaczna i doskonale komponować się z weselnymi drinkami i jedzeniem. Po drugie jej butelka powinna być schludna i elegancka, tak by można ją nie tylko postawić na stole, ale również wręczyć gościom w formie podziękowania.

Drink bar z wódką Stanislav - świetny pomysł na wesele


Wódka Stanislav – jakość, którą warto wybrać

Ta wyjątkowa marka, stawiająca na najlepszą polską tradycję, gościnność i otwartość, oferuje mocną wódkę koszerną, która zachwyci niejednego konesera mocnych alkoholi.

Dzięki czystości górskich potoków będzie wybornie smakowała gościom weselnym, a jej zbalansowany smak, uzyskany dzięki zastosowaniu wyjątkowego spirytusu z polskich zbóż sprawi, że jego kunszt docenią najbardziej wymagający smakosze.


Kiedy najlepiej kupować wódkę weselną?

Wcześniej! Lepiej nie czekać do ostatniej chwili, ponieważ niestabilna sytuacja gospodarcza może mieć wpływ na ceny alkoholi i możesz ponieść o wiele wyższe koszty, niż te zaplanowane. Pamiętajmy, że wódka nie traci na ważności w krótkim okresie, dlatego nic się nie stanie, jeśli zaopatrzysz się z wyprzedzeniem. Trudnym okresem jest również przełom roku. Wtedy wahania cen wódek mogą być duże i kupno alkoholu w takim momencie również może się wiązać ze znacznym wzrostem wydatków.


Ile kupić wódki na wesele?


Ważnym pytaniem, które stawiają sobie przyszli małżonkowie, jest też to ile wódki kupić. Popularnym przelicznikiem jest 0,5 litra wódki na osobę. Nawet jeśli mamy świadomość, że ktoś nie pije wódki, to ta „jedna butelka” zostanie zagospodarowana na poczet osoby, spożywającej większe ilości. Organizując wesele, dobrze widzianym jest udostępnienie gościom alkoholi innego rodzaju. Wysokiej jakości wino, dobre piwo, czy drinki, przygotowane przez barmana (o drink barze pisaliśmy już wcześniej)  będą doskonałą opcją.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zaproszeniem Stanislava na Wasze wesele i chcesz poznać nasze pakiety rabatowe, skontaktuj się z nami!