Zabawy weselne – rubasznie czy ze smakiem? Poznaj propozycje od Stanislava

Zabawy weselne – rubasznie czy ze smakiem? Poznaj propozycje od Stanislava

Wesele to impreza, na której nie tylko młoda para, ale również jej goście powinni się doskonale bawić. Młodzi starają się zatem, aby zaplanować jak najciekawsze zabawy oraz atrakcje na weselu. A przy tym nie może zabraknąć wódki weselnej, za pomocą której goście weselni będą wznosić toast na cześć młodej pary. O odpowiedni klimat wydarzenia zadba również specjalnie zatrudniony wodzirej na wesele, który sprawi, że nawet malkontenci będą się doskonale bawić.

Zabawy na weselu, czyli jakie?

Zabawy są nieodłączną częścią każdego wesela. W zależności od zgromadzonego towarzystwa mogą to być zabawy weselne z klasą, które są zabawne i kulturalne albo takie z odrobiną pieprzyku, które mogą sprawić, że nie tylko młoda para będzie się doskonale bawić podczas nocy poślubnej.

Wcale nie musicie ograniczać się do najpopularniejszych i wszystkim znanych zabaw, czyli pociągu, przeciągania liny, by sprawdzić która rodzina jest silniejsza, czy a ”kto się w styczniu urodził” (przy miesiącu, w którym dany gość weselny się urodził, ten wstaje i pije kieliszek wódki). Coraz większa popularność zdobywają teleturnieje, przerabiane na potrzeby wesela. Familiada, czy Jaka to melodia? odbywające się na weselu to zabawa nie tylko dla uczestników mini teleturnieju, ale również dla pozostałych gości weselnych.

Rozmawiając z wodzirejem można zasugerować, jakich zabaw się oczekuje. Należy jednak pamiętać, że trzeba osobno przygotować wódkę weselną do polewania jak i taką, która będzie rozdawana w formie nagrody. Dlatego trzeba wcześniej ustalić z wodzirejem, ile ten planuje zabaw zorganizować. Poniżej kilka propozycji, które powinny zainteresować każdego.

Dwa kółeczka

Idealna forma zabawy na samym początku wesela – zabawa dwa kółeczka. Polega ona na tym, że goście tworzą dwa kółka: panie wewnętrzne, panowie zewnętrzne. Tańczą w rytm muzyki, a gdy ta się kończy, odwracają się do panów, a Ci proszą je do następnego tańca. Wspaniały sposób na zapoznanie ze sobą członków obu rodzin. Więc jeśli zatrudniony wodzirej na wesele tego nie zaproponuje podczas dopinania szczegółów, warto by para młoda sama o takiej formie zapoznawczej wspomniała.

Taniec na gazecie

To ciekawa zabawa dla miłośników tańca, do której potrzeba kilku stron gazet. Każda z tańczących par dostaje po kawałku gazety, na którym musi zatańczyć. Odpada w momencie, gdy postawi krok poza gazetę. Wygrywa ta para, która jako jedyna odtańczy cały swój taniec na gazecie. Abu utrudnić zawodnikom zadanie, należy co jakiś czas zmniejszać kawałki gazet.

Taniec siłaczy

To również zabawa weselna dla osób lubiących tańczyć. To także wspaniała okazja, by panowie mogli spróbować swoich sił. Każdy pan podnosi swoją partnerkę ponad swoją głowę i tańczy z nią tak długo, jak długo mu sił wystarczy, by utrzymać ją w powietrzu. Wygrywa ta para, której tancerz jako jedyny będzie w stanie utrzymać swoją partnerkę ponad swoją głową.

Jednak zabawy na weselu to nie jedyna forma rozrywki. Aby goście byli zadowoleni potrzebują również dobrej muzyki do tańczenia, wybornego jedzenia i alkoholu, za pomocą którego będą wznosić zdrowie Młodej Pary. Organizując wesele trzeba więc pamiętać o tym, by wódka weselna lała się strumieniami.

Szukasz dobrej wódki weselnej?


Oczepiny

Oczepiny weselne są nieodłącznym elementem każdego wesela. One również potrafią przybierać różne formy zabawy. Niestandardowe zabawy weselne zorganizowane na oczepiny sprawią, że akurat Wasze wesele stanie się wyjątkowe i długo wspominane w całej rodzinie.

Czy Panna Młoda zna swojego męża?

Jest to nieco niestandardowa odmiana znanej zabawy. Panna Młoda opuszcza salę, a kilku panów (w tym Pan Młody) stają na krzesłach i podnoszą spodnie do góry. Celem Panny Młodej jest rozpoznanie swojego męża po łydkach, a gdy już go wybierze, to ma za zadanie go pocałować, by potwierdzić swój wybór.

Licytacje

To zabawa dla osób, które lubią hazard. Panna Młoda tuż po zakończeniu standardowej ceremonii oczepin staje na podwyższeniu (krzesło, stół, podest) i zaczyna licytację. Panowie licytują, by sukienka Młodej wznosiła się coraz wyżej, natomiast panie, by opadała w dół. Zabawa się kończy, gdy zostanie pokazana podwiązka. Zwycięzca dostaje ją w ramach nagrody. A Pan Młody wraz z drużbą zbierają zadeklarowane kwoty. Jest więc to nie tylko świetna zabawa dla gości, ale również sposób, by dopomóc Młodych na ich nowej ścieżce życia.

Inne sposoby na udane wesele

Poza zabawami, smacznym jedzeniem, powinna być dobra wódka weselna i oprawa muzyczna. O zabawy zadba wodzirej, dobre jedzenie kucharki, a doskonałą oprawę muzyczną zatrudniony DJ na wesele lub zespół muzyczny. Jednak o wódkę muszą zadbać Młodzi.

Na wódce nie można oszczędzać. Alkohol powinien być jakości premium, by doskonale smakował i minimalizował skutki ewentualnego kaca. A żeby mieć zawsze pewność, że jest on najwyższej jakości, powinien być nabywany bezpośrednio u producenta wódki.