Wódka weselna – ile kupić, co zrobić jak zostanie?

Wódka weselna – ile kupić, co zrobić jak zostanie?

Podczas uroczystości weselnej alkohol jest jednym z najważniejszych aspektów organizacyjnych. Biesiadnicy nie wyobrażają sobie wesela bez toastów za zdrowie Młodej Pary, a najczęściej padającymi pytaniami dotyczącymi trunków na weselu są: ile wódki powinno się kupić na wesele? Jakie alkohole na wesele nadają się najlepiej? Co zrobić z wódką, która zostanie? Dziś odpowiadamy na wszystkie te kwestie!

Spis treści:

Wódka weselna – ile najlepiej kupić? 

To podstawowe pytanie, jakie zadają sobie często państwo młodzi. Wódka na wesele to istotna kwestia, a ponieważ prawdopodobnie żadne z nowożeńców nie miało wcześniej okazji organizować imprezy na 100 lub więcej osób, dlatego nie dysponują oni wiedzą, w jaką ilość wódki się wyposażyć, żeby jej nie zabrakło. To właśnie ten trunek jest zdecydowanie najpopularniejszym alkoholem na taką uroczystość.

Ile wódki na wesele kupić?

Okazuje się, że liczba butelek jest w tym przypadku uzależniona od liczby gości przybyłych na świętowanie. Powszechnie istniejący przelicznik przyjmuje, że na jednego gościa weselnego wypada 0,5 litra wódki. Dlatego, jeśli na przykład organizujecie wesele na 50 osób, minimalny zakup to 25 litrów wódki. Z kolei wesele na 100 osób wymaga nabycia 50 litrów wódki, a na 200 osób – 100 litrów. Pamiętajcie jednak, że jeśli organizujecie poprawiny, to ilość zakupionego alkoholu automatycznie wzrasta, a wówczas szacowana ilość tego trunku będzie większa i warto wówczas kupić ok. 0,7 – 1 litra wódki na osobę.

Warto też mieć na uwadze, że na wesele warto zamówić wódkę premium, o najlepszej jakości, w elegancko wydanych butelkach, tak aby i ona stanowiła doskonałą oprawę weselnej uroczystości, dlatego sprawdźcie, jaki producent wódki weselnej jest najbardziej ceniony.

Przydatna porada! Zadbaj o swoje weselne trunki

Wódka weselna powinna być dostarczona na salę ślubną dzień przed weselem. Oczywiście wcześniej musicie spersonalizować butelki, np. dołączyć wybrane przez Was zawieszki. Natomiast zamówienie na alkohol złóżcie mniej więcej pół roku przed weselem. Ponieważ cena wódki zazwyczaj wzrasta z roku na rok, warto decydować się na zakup jak najszybciej i nie martwić się tuż przed uroczystością, o ile więcej zapłacicie za ten trunek. Zamiast w popłochu wpisywać w przeglądarkę: wódka weselna cena, możecie po prostu uniknąć podwyżek! Wybierajcie producenta, który oferuje wódkę premium i korzystne rabaty dla nowożeńców.

Stanislav Wódka – elegancka wódka premium w sam raz na Wasze wesele

Chcecie, aby trunki na Waszym weselu były na wysokim poziomie? Zastanawiacie się, jaką wódkę wybrać i gdzie kupić wódkę hurtowo? Doskonałą propozycję dla nowożeńców i na wszelkie przyjęcia oferuje polski producent wódki, wytwarzanej w sercu Beskidu Śląskiego, gdzie czystość górskich potoków i najlepszy zbożowy spirytus z polskich łanów tworzą harmonijny smak i najwyższą jakość alkoholu. 

Stanislav to wódka koszerna i tradycyjna, która idzie w parze z nowoczesną technologią, a ponieważ firma za punkt honoru stawia sobie zadowolenie klientów i szczęście Młodej Pary, ma w ofercie wyjątkowe pakiety rabatowe. Okazuje się, że w tworzeniu najlepszej jakości wódki liczy się kunszt, dlatego Stanislav wódka to jakość premium i marka szanująca to, co w polskiej tradycji najlepsze.

Czy kupić kilka butelek wódki smakowej?

Czysta wódka premium to oczywiście weselna klasyka, która zawsze będzie najważniejsza, jako alkohol na wesele. Warto jednak zaskoczyć gości czymś nietypowym i wprowadzić na przyjęcie wódkę smakową. Docenią ją zwłaszcza te osoby, które nie lubią klasycznego smaku wódki. Dlatego świetnym pomysłem będzie zakup wódki Stanislaw: Delicate Citron, Wild Cherry, Vanilla Bean, Ruby Rasberry. Stanislav wódka ma także  w ofercie zaskakujące, cieszące się ogromną popularnością smaki takie jak Espresso lub Cotton Candy. Oczywiście każda wersja to wódka premium, która z pewnością urozmaici Wasze wesele. Umieśćcie je w drink-barze lub na osobnym stole tak, aby goście mogli samodzielnie komponować własne drinki. To doskonała wódka weselna w wersji premium, którą z pewnością docenią najwięksi smakosze trunków.

Wódka na wesele – co zrobić, gdy jej zostanie?

Wódka na wesele – co zrobić, gdy jej zostanie?

Dość często zdarza się sytuacja, że po weselu zostaje od kilku, do nawet kilkunastu butelek wódki. Co zrobić, gdy zostanie Wam sporo tego weselnego trunku? Najpopularniejsza opcja to wykorzystanie jej jako prezent dla gości. Wódka weselna jest wręczana gościom wychodzącym z wesela. Nowożeńcy wręczają ją często razem z weselnym ciastem. Ponadto wódkę na wesele można podarować orkiestrze, DJ-owi, a także kamerzyście i fotografowi weselnemu. Życzymy udanego wesela!

Sprawdź powiązane artykuły: